Місія – Прикрасити ялинку.

Що мене завжди приваблювало в американських святкуваннях — так це те, як вони люблять все прикрашати і декорувати. Очей важко відвести від будинків і подвір’їв у вогниках. А в самих будинках так взагалі. Від них так і віє затишком і теплом.

Перед тим, як прикрасити ялинку, я шукала натхнення в Instagram та Pinterest по хештегах #christmastree & #christmastreedecor.
Попередні роки мій очікуваний образ ялинки не збігався з реальністю. Ну як вони це роблять? Питала себе.

Цього року вирішила розгадати таємницю і підглянути секрети по декору.
Перше, що зробила — підписалася на кількох блогерок і влогерок, які привідкривають завісу, впускають в свій будинок, діляться секретами декорування своїх ялинок. Шукайте по запиту Christmas House Tour або Christmas Tree Decorating.
Лишу тут свій список відео для натхнення.

Далі підуть секрети і секретики. Можливо хтось ще не встиг прикрасити і поради стануть в нагоді. Буду вказувати назви пунктів двома мовами. Пробуйте гуглити англійською, зазвичай видає більш цікаві результати.

Ялинка 2019 — Очікування

1) Сhristmas tree. Ялинка.
Варіантів може бути багато тому обираєте, ту яка вам ближче по душі. Штучна чи жива?
Якщо жива — то який сорт, пишність, висота, звідки привезена.
Якщо штучна — то дизайн, пухнастість, зі сніжком чи без, з вогниками чи ні, висота.
Американці дуже вважають на висоту.
Бо перше, що вас запитає продавець — якої висоти шукаєте?
Коли знизуєш плечима, то наступне питання — якої висоти у вас стеля? Всі шукають таку, щоб верхівка ялинка майже торкалася стелі.

Pablo’s Garden Center. Rockville, Maryland.

Ми зупинилися на живій. Варіантів де купити безліч.
До переїзду в США ідеально-пухнасті ялинки я бачила лише на фото в інтернеті. В нашій окрузі є кілька варіантів де придбати живу ялинку:
Christmas Tree Farm — поїхати на ферму і знайти собі ідеальну ялинку. Ще тут багато атракцій для всієї родини: фотосесії, попивання сидру, грітися гарячим шоколадом.

Ялинкова ферма в Меріленді. Frederick County’s Christmas Tree Farms. 
Фото з сайту homegrownfrederick.com

Garden Center — приватні магазини рослин. Ціни тут на ялинки вищі. Але ті, хто купує тут підтримує місцевих підприємців.
Ялинковий базар. Один такий зустріли біля церкви. Ялинки дуже гарні, але високі. Нам потрібно було шукати кандидатку меншу зростом.
Home Depot (аналог нашого Епіцентру). Тут вони були найдешевші по ціні, хоч і значно нижчі. Та всеж вдалося впіймати ідеальну кандидатку по наших запитах.

Ялинковий базар. Місто Роквіль, штат Меріленд.

2) Christmas tree stand. Підставка для ялинки.
Вони всі йдуть стандартні на вигляд. Але потрібно вважати на висоту ялинки. Зазвичай на цих підставках пише, наприклад 4-6Ft (1.2-1.8 метри). На вигляд це зрізаний конус з п’ятьма тримачами. Всередину є можливість наливати воду. В нас лишилася з попереднього року.

Підставка під ялинку

3) Where to put you tree. Місце де буде стояти ялинка.
Тут все індивідуально. Дехто шукає місце, щоб діти чи тварини не дістали. Інші ставлять в центрі кімнати.
Ми обрали місце — в куточку чи біля вікна. Їй і нам там найбільш затишніше.

Прикрашаємо ялинку

4) Color scheme by decorating the Christmas tree.
Обираємо кольори декору ялинки.
Традиційна кольова гама Різдва: червоний, зелений і золото.
Але виробники іграшок не зупиняються лише на цих відтінках. Все щоб ви собі не вигадали, від марсали до аквамарину. Знайти можна що завгодно.
Мій вибір: синій, білий, срібло.

5) Christmas lights. Вогники.
Перше чим прикрашають ялинку — це вогники. В кожних вогниках на кінці є спеціальні роз’єми подовжувачі. Тож, якщо куплених вогнів не достатньо, то завжди можна докупити і доєднати. Цього року я з’єднала три сети вогнів, щоб вистачило на ціле дерево.
Цікаві ідеї, які підглянула, але не використала:
Спеціальні перехідники, які під’єднують в систему “smart home” через “smart plug” і тоді вогні можна вмикати голосом (Alexa or Google home).
Таймери, щоб вони вмикали/вимикали вогні в один і той самий час.
Пульт керування у вигляді чарівної палички, конект відбувається через Bluetooth.
Вогники на батарейках, які додають додаткового мерехтіння. Ефект наче світиться кожна голочка.
Foot stompers — вмикання вогників ногою.

6) Pull branches and Picks for christmas tree. Окремі гілочки ялинки.
Можуть бути штучні чи живі. І це те, що стало для мене новинкою. Раніше, я їх ніколи не використовувала. Ними заповнюються ділянки на дереві, які виглядають пустувато.
Ще можуть бути: листочки, шишки, квіти, ягідки, бусинки, зірки, іграшки.
Різні фактури і кольори. Їх додають на верхівку біля топера і розкидають по всій ялинці, щоб додати акцентів. По кількості радили брати 7-9 гілочок. Я брала по 4-5. І відчуття, що таки можна було більше.
Я спостерігала за місцевими жінками, як вони обирають в магазинах подібний декор. Прикладають гілочка до гілочки, дивляться чи пасує. Обирають те, що найближче до душі і чим би хотілося прикрасити деревце. Я скопіювала їхній підхід. Для своєї ялинки обрала: шишки (посріблені і з ефектом посипаних снігом), сині бутони з паєтками, білі ягідки, срібні листочки і ялинкові гілочки. А ще взяла квіти гортензії. Вони найбільше пасували по тону. Білих пуансетій так і не зустріла.

Додаткові гілочки, шишки та декор на ялинку

7) Tree skirt. Спідничка для ялинки.
Шматок тканини, яким обгортають ялинку, ховаючи підставку і створюючи ефект кучугури снігу під деревцем.
Ще одна цікавинка для мене. Минулого року, коли бачила ці спіднички то думала, що це одяг для колядників. Коли дізналася справжнє застосування — посміялася сама з себе.

Спідничка для ялинки.

Колір не обов’язково повинен бути білий. Все залежить від кольорової гами вашого декору. Це може бути спідничка спеціального крою, а може бути просто біла тканина, коцик чи коврик з імітацією шерсті.​

8) Ribbons and Garlands. Стрічки і гірлянди.
Їх використовують, щоб підкреслити форму ялинки і додати їй пишності. Якщо з гірляндами я ще була знайома. То важко було сприймати стрічки на ялинці. Але, коли побачила, як саме вони їх використовую, тоді стало все зрозуміло. І сама вирішила спробувати.
Радять брати стрічки трьох відтінків. Одну широку, іншу трішки меншу, щоб поєднати їх разом. Третю стрічку використати додатково, якщо потрібно.
Стрічки пускають зигзагом, дають по боках або обмотують ялинку, як вогниками по спіралі.

Стрічки на ялинці

Гірлянди так само. Тут вони можуть бути, як ялинкові під стиль вашого деревця, так і з квітами чи іншим елементом декору.

Гірлянди

Дощик тут теж бачила, висів у відділі з гірляндами.

Стрічки в декорі ялинки

9) Ornaments. Іграшки на ялинку. 
Використовують кілька різних видів.
Оверсайз — великі кулі, квіти чи зірки, щоб сховати під гілками закриваючи просвіти.
Для своєї ялинки я знайшла 6 великих куль. Сині, блакитні і білі в наборі. По відчуттях ще б дві сріблясті і було достатньо.
Трішки менші кулі. Цього року не використовувала.

Іграшки. Асортимент різноманітний — починаючи пластмасовими від 1$ і закінчуючи вишуканими скляними. Популярні також металеві, гачковані, дерев‘яні, з фетру, керамічні з індивідуальними написами, з вставками під фото. Взагалі, по іграшках можна окремо розписувати. Я знайшла дуже гарні білі: жар-птиця, пінгвіни, сніжинки, олень, ковзани, будиночок, віночки, дзвіночок, фото-рамка, єдиноріг.

Пінгвіни. Іграшки на ялинку.

Іграшки на прищіпках. Раніще не вкористовувала, а цього року взяла собі метеликів на пробу.

Іграшки на ялинку

В декорі кулями важлива послідовність. Спочатку вішають найбільші кулі, потім середні, далі менші і найменші іграшки різних форм. Також цікаво, що відтінки підбирають так, щоб вони контрастували на фоні одна одної. Найвигідніший ракурс розміщення, коли менша не перекриває більшу іграшку повністю, а наче трішки збоку нависає.

Схема розміщення іграшки: велика позаду, менша попереду.

10) Tree Toper. Верхівка ялинки.
Всі ми звикли до зірочок, ангеликів чи конусів.
В американців підглянула ще кілька цікавих варіантів:
Бант із стрічок в тон тих, які обвивають деревце.
Квітка, наприклад популярна в них пуансетія.
Оберемки з декоративних гілочок, скомпоновані невеличкими пучечками і прикріплені до верхівки.
Ще іноді додають дерев’яні чи металеві різдв’яні написи з одного слова.

Верхівка ялинки, прикрашена стрічками і оберемками декоративних гілок.

Наш топер цього року — букетик гортензій і дерев’яний тризуб.

Квіти на верхівці ялинки

Показую загальну картинку, що в мене вийшло.
Було:

Стало:

Ялинка 2019


Результатом я задоволена. Ялинка тішить око.
Її хочеться розглядати і милуватися.

Наостанок додам кілька цікавинок.

В американціяв є такий челендж, називається Dollar Tree Christmas tree challenge. Його суть — прикрасити ялинку декором, який знайдеш в магазині «Все по долару». Навіть я там знайшла кілка іграшок, які підійшли мені по кольору. Спочатку я думала, що це найдешевший варіант прикрас. Але коли побачила ціни в звичайних магазинах за 2 тижні до Різдва то зрозуміла, що найдешевша ціна це 50- 25 центів. 😉

Американці ставлять свої ялинки відразу після Дня подяки (останній четвер листопада) і стоять вони до Нового року. Так довго не чекають, як ми. Хоча думаю в них є свої методи економії на прикрасах. Як мінімум лишається з попередніх років.

Є сімейки, які не зупиняються на одній ялинці. Спочатку, коли я побачила три ялинки в будинку — мені здалося то багато. Але, коли побачила цілий квест з прикрашання ялинок під назвою “по ялинці в кожну кімнату” тоді зрозуміла, що навіть 7 одиниць не край.

Я свою ялинку показала, тепер ваша черга хвастатися.
Додавайте фото в коментарі.
Обов’язково напишіть мені, якщо якась з порад стане в нагоді.
Веселого всім Нового року і Різдва.

Facebook Comments
Posted by | View Post | View Group