Помилки щойнослінгомами

Що треба знати cлінгомамі. Помилки щойнослінгомами.

Ми слінгобатьки з того часу, як мацьопі виповнилося 1,5 місяці. Свій перший слінг Love&Carry лимон трикотаж ми носили до 2-ох місяців. До 3,5 місяців носили в гостьових, потім пересіли в наш новий DIDYMOS Indio tiefblau/weiß. Зараз доні вже 8 місяців, в нашому арсеналі з’явився Diva Milano Veneziano with Linen: Mare i Oscha Triskele Makena. В слінгу щодня ходимо на прогулянки. Влітку 2-3 рази на день, взимку 1-2 рази, на годинку або більше, в залежності від морозу або як довго Мел спить.

Слінгородина

Поки ми пройшли цей шлях і стали впевненими слінгобатьками то набили не одну гулю.Тому я вирішила влаштувати розбір помилок на початках мого слінгоносіння. А їх було не мало. Загалом набрався цілий десяток. Проаналізувала, зробила висновки і склала списки порад.

Помилка 1. Не дослідила тему слінгів детально.

Уявлення про слінг ми мали. Дещо розповідали і показували на курсах для батьків. Навіть показували намотку. Знали, що бувають суцільною тканиною і рюкзачки. Але чомусь не заглиблювалися в тему. Думали прийде час і потім все дізнаємося.

Ми батьки вперше і досвіду в нас мало. Не знали чи сподобається дитині бути в слінгу. Наперед замовили візочок, який зараз простоює і займає місце в квартирі. Дав би тоді мені хтось більше розуму.

Висновок

Не будьте як ми. Якщо ви початківець, вам імпонує слінгоносіння, поцікавтеся темою детальніше.

Порада

Раджу почитати СлінгоІнфо: Тут зібрана докупи інформація про слінги, найбільш розповсюджені питання і відповіді, види слінгів, дослідження на тему слінгоносіння і багато іншого.

Порозпитуйте знайомих/друзів, хто носив діток в слінгу про їх досвід. Можливо в них навіть є слінг, який вони вам з радістю дадуть в користування поки не купите свій.

Долучитися до слінгоспільнот свого міста онлайн. Вони можуть бути у Fb/ЖЖ/Vk. Найбільш універсальна СлінгоУкраїна Побувши в них хоча б місяць, ви точно знатимете всі правила, нюанси, сленг, новини, знайдете друзів, слінг, слінгоодяг. Будете в темі на 100%.

Помилка 2. Купили перший ліпший слінг.

Перший виїзд з візочком за межі району і відразу чоловік зрозумів, що так далі діла не буде. В нас нема власного авто. Мусили їхати в центр міста громадським транспортом. Той ще квест бо не кожен тролейбус/автобус з потрібним низьким входом, більшість зі сходинками по яких потрібно підняти візочок. Одним словом, ми повернулися додому і відразу замовили на Розетці слінг. А так як там вибір не великий, тільки Love&Carry, то все відбулося швидко. Опис почитали, виробник писав: “Предназначен для переноски детей от рождения до 2-х лет (12 кг)”. Подумали як мінімум за такі гроші (новий 680грн) на пробу зійде, а там видно буде. Замовили ядовий жовтий колір, чоловіку сподобався. Він приїхав дуже швидко. Потім я його попрала і погладила з двох боків, бо ж дєтку малу мотати. В комплекті йшла ще гарна брошура, а в ній посилання на YouTube канал виробника. Там дуже чітко були показані всі намотки для трикотажного слінгу і правила перевірки безпеки. Далі чоловік вчився мотати Містера Манкі, а потім спробував і Меланію. Він мотав, а я боялася. Сама це робити почала значно пізніше.

Містер Манкі

Коли почали вчитися мотати і шукати відео намоток на YouTube тоді вже і почала детальніше заглиблюватися в тему. Дізналася, що є така група Слінгомами Львова. Почитала трішки постів, зрозуміла, що є купа різних видів слінгів. Що навіть є професія слінгоконсультант. І чого було не зробити цього раніше?

Моя перша намотка з Мел

Не те щоб ми зробили геть не правильний вибір. Трикотажний шарф підходить для новонароджених. Але дітки мають властивість швидко рости і набирати вагу. Наша доня в перший місяць набрала 1кг200гр, за другий — 1 кг, і все, ми більше не могли її носити в трикотажному. 2 місяці, майже 6 кг. Зараз я думаю, що краще б ми доклали і купили відразу тканий.

Висновок

Сім раз відміряй – один раз відріж. Перекладу на слінгомову: перш ніж купувати слінг – 7 разів подумай/пошукай/порозпитуй.

Порада

Поцікавтеся темою різновидів слінгів.

Поцікавтеся наявними слінгоспільнотами в своєму місті. Чи активна ця спільнота? Можливо хтось з ваших знайомих/друзів в ній є?

Поцікавтеся чи є у вашому місті слінгоконсультанти.

Поцікавтеся чи є магазини де продають слінги/барахолки/представники від виробників/оренда.

Список корисних посилань:

СлінгоУкраїна у Fb. 

СлінгоУкраїна в ЖЖ.

Всеукраїнська Асоціація Слінгоносіння Fb – http://www.slingosvit.org.ua/

Всеукраїнська Асоціація Слінгоносіння Vk

Слінгомами Львова

Львів Слінгопомічник 

Слінгобарахолка. Куплю-продам-подарую 

СлінгоМАМіЯ – слінги та ерго-рюкзак в Луцьку

Слінгоклуб “Матусин слоник” м. Рівне

Слинголига Vk – http://www.slingoliga.ru/

Помилка 3. Вчили намотку самостійно

Коли ми вчилися самостійно то передивилися не одне відео. Але все рівно не було тої впевненості на 100%, що все ми зробили правильно. По пунктах перевіряли безпеку, чи ніжки розводяться, чи попа провисає. Але постійно наче розхлябана намотка виходила. Спитали допомоги в слінгоспільноти, може хтось би зміг нам показати, як правильно. Нам порадили слінгоконсультанта Наталю Орел. Ми списалися і вона нам порадила відео, яке ми раніше не бачили. Потім дізналися, що скоро буде слінгопарад. Вирішили прийти на нього і отримати відповіді на всі питання.

На цьому ж святі зустрілися з подругою, яка, як виявилося, вчилася на слінгоконсультанта. І сталося диво. Їй потрібно було, як домашнє завдання, провести слінгоконсультацію, а нам потрібно було навчтися мотати. Зірки стали в ряд.

Висновок.

Чим швидше хтось знаючий покаже як треба —тим краще.

Порада

Запросіть слінгоконсультанта, повірте їх послуги вартують вдвічі менше ніж вартість слінгу. Зате потім все стане на свої місця. У вас буде людина, яка відповість на всі запитання і розвіє страхи.

Якщо у вас поряд нема слінгоконсультанта — не біда. Як мініму знайдеться досвідчена слінгомама, яка зможе показати як правильно примотувати дитину.

Відвідайте слінгозустріч. На такій зустрічі теж можна набратися досвіду, а ще порозглядати слінги і попросити спробувати намотати.

Слінгоконсультанти України.

Слінгоконсультант Львів Слінгопомічник.

Слінгозустріч, Львів 31.08. 2016

Помилка 4. Дитина не хоче в слінг.

Вперше чоловік пробував мотати на іграшковому мавпеняті, а вже потім пробували мотати доню. Страшно було признаюся. А ще коли ти її в слінг, а вона в сльози, то мені, як мамі, було морально важко. Я декілька разів зупиняла намотку, коли Мел починала плакати і дарма. Добре, що в мене була Віта (старша від нас на місяць слінгомама). Пишу їй, не хоче Мел в слінг, плаче. І тоді я отримала важливі поради, які й досі використовую. Дитинка має бути сита і сонна. А ще один гарний ритуал підглянула на слінгозустрічі, коли Наталя показувала як мотати. Не стояти на місці.

Висновок

То не дитина не хоче в слінг. Дитина хоче чогось іншого.

Порада

Виключаємо інші можливі фактори плачу – голод, підгузок, клімат контроль.

Підгузок має бути чистий і свіжий.

Дитина не голодна.

Перші спроби намотки краще робити на сон.

В процесі намотки не стоїмо на місці – пританцьовуємо.

Перевіряємо чи не холодно/спекотно.

Якщо є напарник, то він може порозважати, погратися в ку-ку, дати слінгобуси.

Помилка 5. Одягала чоловічок під слінг.

Так, я це робила, каюся. В нас не було жодних штанців чи чоловічків з відкритими стопами на той момент і тому брали чоловічок на розмір більший. Це не прямо критично страшно, але тільки зараз розумію, що можна було і без нього. То було літо, серпень, спека, ще й трикотажний слінг. Я  зараз, як згадаю, то мене аж в піт кидає. Просто носочки і звичайний бодік було б достатньо. Але можна навіть і без носочків. Вважайте, що слінг це як додатковий шар чи два одягу.

Львів, Високий замок. Серпень 2016

Висновок

Під слінг дитинку варто одягати так, щоб одяг не заважав розводити ніжки і формувати М-позицію.

Порада

Наперед поцікавитися як одягати:

  • запитати поради в знаючих слінгомам чи слінгоконсультанта
  • пошукати дописи в слінгоспільнотах по словах слінгоодяг/одяг
  • статті по темі

Блог Мамунця СЛІНГ ВЗИМКУ: ЯК ОДЯГАТИ ДИТИНУ?

Поради Наталі Орел.

Помилка 6. Думала, що всі слінги однакові.

Після слінгопараду нам багато хто писав у приват і рекомендував поправити намотку, підказували як краще одягати мануну під слінг і навіть пропонували свої ткані слінг-шарфи взамін нашому трикотажному. Рішення вчитися мотати правильно було сильним. Адже це перш за все правильна позиція дитини і комфортність для обох. Тоді ми взяли в гості 4 різні шарфи, щоб зрозуміти, який нам купити.

Слінги

Ми спробували: Лелю ‘вафельку’, 

Леля ‘вафелька’

Макошь Сонце ‘жаккард’, 

Макошь Сонце ‘жаккард’

Dolcino Kreta ‘полоси’, 

Dolcino Kreta ‘полоси’

Didymos Indio Turkis.

Didymos Indio Turkis

Всі вони були добрі, але в кожного свої нюанси. І хотілося знайти якоїсь золотої середини, щоб ідеальний по всім параметрам. Рішення прийняла відразу, як Наталя Орел дала спробувати свій Didymos Indio Turkis. Для мене досі загадка, як виробники його так зробили, але я не хотіла з нього вилазити. Він м’яко огорнув з усіх боків і зробив мене з дитиною одним цілим. Ніде нічого не тисло, не врізалося, спина не боліла, я не ходила, а літала в ньому. Зрозуміла, що хочу такий самий навіть якщо і за всі гроші.

Висновок

Я ще жодного разу не зустрічала однакових слінгів по відчуттях в намотці. Всі вони різні. І як підтягують, і як мотаються, і як тримають. А ще й різні виробники, розміри, ширина, щільність, патерни, плетіння, ціни, характеристики.

Порада

Якщо сумніваєтесь, який слінг купити, спробуйте пошукати варіанти на пробу. Як це можна зробити?

  1. попитати у знайомих
  2. попросити в гості під заставу/чесне слово
  3. взяти на прокат
  4. на сайтах деяких виробників існують слінгобібліотеки/тест драйв слінгів

Слинготека!Слінготека.Слинги.Аренда.Покупка.Продажа.Консультации

Slingo library / Слинго Библиотека

Помилка 7. Вірила в слінгоеволюцію.

Начитавшись інформації про різні види слінгів, я чомусь подумала, що дитина має пройти всі етапи слінгоеволюціїї.

Тобто з трикотажного пересісти в тканий сш, потім в май-слінг, потім в ерго.

Згадую, як розповідаю слінгомама, що час вже Мел пересадити в май, а вони питають навіщо? Ну я ж і пояснюю так як думала, а вони сміються з мене 😀 Тепер і я сама з себе сміюся.

Висновок

Слінгоеволюція – це вигадка, такого не існує. Дитину можна носити в слінг-шарфі навіть в школу 😀

Порада

Перед тим як купувати май-слінг чи ерго рюкзак запитайте себе: яку вашу щоденну задачу він повинен вирішити?

Вам дорога кожна секундочка і треба швидше намотуватися.

Вам лінь намотувати майже 5-ть метрів тканини.

Дитину має носити тато/дід/баба і вони бояться мотати слінг.  

Є різні випадки, коли май і ерго можуть дійсно стати незамінними.

Я ж для себе зрозуміла, що слінг шарфа мені достатньо.

Помилка 8. Не була готова до різкої зміни погоди.

Я знала, що прийде осінь і треба буде ховатися під куртку. Знала, що треба буде утепляти і себе і дитину. Ще в серпні понапитувала, яку слінгокуртку краще взяти і де замовити. Але замовлення затягла до останнього. Тобто замовила вже, коли на голову почав падати дощ, а в мене одна єдина вітрівка, в яку ми поміщалися разом з малою. Пізніше слінгомами порадили, що можна носити чоловікову, що ми теж успішно практикували. 

Разом з непогодою у виробника побільшало замовлень. І звичайно по сроках все затяглося. Потім приїхала куртка, треба було зробити заміри слінговставки (як її зробити то ще одна окрема історія), відправити і знову чекати поки її відшиють.

Слінгомами на прогулянці. S-cape дрескод львівських слінгомам. Демісезонна парка “Тиса” + слінговставка.

Висновок

Є така приказка: готуй сани влітку, а воза взимку. От вона дуже підходить для цієї ситуації. Перекладаю на слінгомову: готуй слінгокуртку/вставку/накидку ще влітку і буде тобі щастя.

Порада

Краще попіклуйтеся про свій слінгоодяг наперед. Він і вартуватиме дешевше ніж в сезон, і коли прийде пора, то все, що вам буде потрібно, дістати потрібний комплект одягу з шафи.

Слінгомами Львова на Площі Ринок. Слінгокуртки зимовий варіант. Утеплені парки S-cape+слінговставки.

Помилка 9.Не була готова до кризи ваги.

Вперше це сталося в 6-7кг. Дитина стала помітно важча, руки почали відвалюватися. Носити в хнк (намотка хрест над кишенею) стало складно бо мала стала сильніша, навчилася відпихатися, вигинатися і випрямляти ноги. З цим потрібно було щось робити. Тоді за порадою слінгоконсультанта я спробувала розправляти полотна в хнк перекрутами, виводити рукава, розправляти полотна на спині. І наступило знову щастя. Наступна криза прийшла в 8,5-9 кг. Намотка та сама, але плечі чомусь не витримували довше години. І тут приїхав гостьовий шарфик з льоном у складі. Та сама намотка, але тримає значно краще. І знову нічого ніде не болить, в плечі не врізається, можна спокійно гуляти більше години.

Висновок

Не така страшна криза ваги, як її малюють. Будь-який дискомфорт під час слінгоносіння можна врішити покоригувавши намотку або підібрати інакший слінг.

Порада

Якщо плануєте покупку слінгу спробуйте передбачити вашу потребу наперед. Наприклад, якщо ваша дитина щомісяця набирає по 500гр чи навіть 1 кг то не важко порахувати скільки вона набере через 3-6 місяців. Можливо варто подумати про більш тримучий слінг шарф.

Помилка 10. Думала, що дитина звикне до рук.

В моєму оточенні не було знайомих слінгомам тому я не знала, які ті діти виростають в майбутньому. А якщо доця так звикне і потім нічим її не заспокоїш?

Висновок.

Дитина любить бути на руках, а в перші місяці це єдиний її спосіб пересування. Тому хоч не хоч, а носити ви її будете. Пізніше вона навчиться бавитися сама, потім поповзе, почне дертися на вікно, стояти і рухатися біля опори, самостйно сидіти, самостійно долати відстані з кімнати в кімнату. Перший рік життя дитинка не може без рук, а деякі мами кажуть, що і до 3-ох років дітки до них липнуть. Бавляться самі трохи, стомлюються і знову просяться на ручки.

Порада.

Якщо вибирати між тим чи носити на руках чи в слінгу – обирайте носити в слінгу.

Запис вебінару:

Будьте мудрими. Вчіться на чужих помилках. Дякую Вам за увагу.

 

Facebook Comments
Posted by | View Post | View Group