9 місяців в собі та 9 місяців на собі

9 місяців в собі, 9 місяців на собі. ( Nine months inside mother, and nine months outside.)

Сьогодні Меласі 9 місяців. 

Більше пів місяця я думала, що не буде чого вам розповісти. Нічого нового не відбувалося. А потім в другій половині понеслося. Тому знову приготуйтесь до лонгріду. 

А почалося все з чого б ви думали? 

👨‍👩‍👧 Поповзла! Поповзла на колінах, а не так як раніше підтягувалася руками по підлозі. Гуляли ми з Яринкою, вона мабуть побачила, як то робиться і вперед.

 

👨‍👩‍👧 А потім полізли зуби. Відразу 2. Спочатку один нижній, а за ним напарник (нижні центральні різці). Якби Мел не потягла мою долоню до рота і не вкусила, то я б і не знала, що вони вже є. Я коли уявляла собі, що в дитини лізуть зуби, то множила коліки на 3. А тут нічого подібного. Спала, їла, нила, слина текла, гризла іграшки, але все як завжди. В цьому випадку Антон виявився правий. Забороняв заглядати дитині в рота і вишукувати зуби, казав: “вилізуть, коли вилізуть”. Так і сталося. От би і решта з’явились так само непомітно. 

24.02 перший зуб 8місяців і 9днів
7.03 другий зуб 8 місяців 23 дні

👨‍👩‍👧 Не встигли ті зуби вилізти, як почала ними кусати. А вони гострі такі. Найгірше мені, коли вона експериментує з грудьми. Я правда сама винна. Бо коли їсть то суне мені пальці до рота. А я імітувала наче кусаю її і гарчала. От і вона мене теж кусьнула і почала посміхатися. Після цього ігри скінчилися. Когда я єм я глух і нєм. 

👨‍👩‍👧 Встала в своєму ліжечку. Переклала її спати, а вона по бортику підтягла себе до перила і встала. Антон прийшов вкладати, а вона стоїть виглядає. 

👨‍👩‍👧 Навчилася ловити мильні бульбашки. Але ж там нема чому вчитися, рука сама тягнеться лопнути бульку. 

👨‍👩‍👧 Минулого місяця я писала, що приклада мій телефон до вуха. А зараз робить так з усім, що може видавати звук, наслухає. 

👨‍👩‍👧 Шопінг. Вперше завела її в магазин де вона приміряла вбрання і навіть заселфилась в примірочній. Ну як заселфилася, я її сфоткала в дзеркало, як то кажуть, по всім правилам і канонам жіночого шопінгу 😜

👨‍👩‍👧 Отримала паспорт. Ура! Тепер готуємося пуститися в мандри. 

👨‍👩‍👧 Отримала свій перший петанк набір. Міміміні кулі/кошонет/рулетка. Перший тренінг провела їй на паркеті, чекаємо відкриття сезону 💪🏻.

👨‍👩‍👧 Пританцьовування. Спочатку в слінгу почала підстрибувати на дупці. А потім і стоячи біля опори ритмічно рухатися в напівприсяд. 

👨‍👩‍👧 Сидить не тільки на дупці, а й на колінах. 

👨‍👩‍👧 Осідлали ерго рюкзак. Цікавий девайс. Слінг-шарфи мені звичайно миліші серцю, але на підхват в поїздках те що треба. 

👨‍👩‍👧 Спробували прогулянкову версію візочка. Та він в нас є і ні ми його ще не продали. Заснути вона в ньому так і не заснула, на 2 години просрочила свій сон. Добре, що взяли з собою ерго. Пересадили, доця заснула відразу. Тато ніс її, а я візочок котила. 

👨‍👩‍👧 Почала безбожно витягувати руки із слінга. З любих намоток і ерго. Тягнеться до всього руками. В транспорті старається триматися за поручні. Коли дощ допомагає мені нести парасолю. В ліфті вже не дзеркало цікавить, а дотягтися до кнопок і потицяти. Пристає до пасажирів в тролейбусі. Але зате в дорозі вже не плаче, вибирає собі жертву, покоряє посмішкою, а потім грається в сором’язливу. Приверне увагу, відвертає голову і тулиться до мене. Потім знову. Буває встигає посміхатися на дві сторони. Одна бабуся була така втішена, що назвала її “позитивна прєлєсть” 😁. 

👨‍👩‍👧 Ігри. Почала балуватись. Якщо раніше я була ініціатором різних ігр в ку-ку, хованки, тосі-тосі. То тут доня вже сама починає.
* То натягує рушник на голову і різко прибирає. Чекає моєї реакції ку-ку, щоб потім сміятися.
* А ще є в неї така гра, яку я називаю “лінивець”. Прокидається вранці, і так ліниво наче намагається сісти. Допомагаю їй, Мел сідає, а потім відкидається на спину. Я обіймаю і зариваюся носом їй в шию наче лоскочу. Задоволено гигоче. І так повторяє разів 8-10, а потім їй набридає і вона лізе собі в своїх справах.
* Або лежить на спині, піднімає ноги вгору, а потім бух об ліжко. Я повторяю те саме за нею. Сміється. І так ми повторяємо одна за одною поки хтось не стомиться.
* Купається в душі, бере гумову качичку в рота, здавлює губами, а та пищить. Сміхота, я навіть відео встигла зняти.
* Бримкає пальцями мені по губі. А коли їсть залазить ними мені в носа, в рота, зуби рахує. Знайома мама порадила підсовувати слінгобуси, спробувала і поки допомагає.

👨‍👩‍👧 Стає така мазуха, тулиться, прихиляється. Скучає за татом поки він на роботі, бо як бачить, то аж місця собі не знаходить, вистрибує. 

👨‍👩‍👧 Будить мене ляпасами по обличчю. Прокидається вона раніше всіх 6:30-7:30. Ми зазвичай ще спимо. Залазить до нас в ліжко. Я ближче до неї тому перша потрапляю під роздачу. Вона просто гамселить долоньками мене по обличчю поки я не відкрию очі. Коли відкриваю то бачу довольний фейс дитини. Далі вона хутко перелазить через мене, щоб збудити і татка. Називаємо її нашим маленьким персональним будильником 😆

👨‍👩‍👧 Перші слова. Вдосконалилося белькотання.

Тепер можна почути ба-ба, баба ва, бля-бля-бля, агу (навіть проскочило), брррр, фрррр.
Після цього зрозуміли, що потрібно бути обережнішими з виразами бо вона повторює рандомні слова. Наприклад несу її у ванну, кажу: пішли мити жопу, а вона: “зопу”. Ну капець. Або провів нас Антон за двері, зачинив, заходимо в ліфт, спускаємося, а Мел:”де апа”. Я така, шта? Це вона за Антона пита, “де папа”? Вчиш-вчиш дитину мама, тато, баба, дід, а вона тобі “зопа” і “апа” 😱🙈

👨‍👩‍👧 Мел побула в ролі модельки. Ходила на фотосесію для реклами банданок. Про наш досвід пізніше напишу в блозі. 

👨‍👩‍👧 Була на дні народженні в друга Макса, йому вже цілий рочок 😎.  А ще вітала з рочком Юстинку.  Ходила на вечірку і вітала хресну Олю. Та по скайпу вітала дідуся Олексія.  Лютий-Березень багаті днями народженнями хороших людей.

👨‍👩‍👧 Була за містом, ночувала в будиночку, гуляла біля озера, бачила коника/кроликів/собачку, але найбільше увагу привернув кіт. 

👨‍👩‍👧 Прийшов той час, коли мусили позакривати всі шухлядки, полички, розетки, гострі кути отими спеціальними штуками “захист від дітей”. Сама другий раз ламаю голову, як їх відкрити. Але то було так смішно. Антон клеїть захист на кут, а вона слідом віддирає. Пішов почіпляв захист у ванній, в спальні, в кабінеті, а вона хвостиком по всіх тих локаціях, пробувала все повідкривати. Зате перевірку витримало. Також зрозуміла, що мем де мама в туалеті, а в неї на голові дитина, що то не перебільшення і таке можливо. І що таке скручувати назад рулон туалетного паперу. 

👨‍👩‍👧 А ще Мелася почала ділитися. Їсть сир в мене з рук. А потім дає мені той що в неї в руках. 

👨‍👩‍👧 Книжки:

Мумі-Тролі “Ку-ку” – веселі пошуки. Купили Мел книжечку де треба відгортати листочки і шукати хто там за ними схований. За одним таким сховане дзеркальце. То Мелася коли себе бачить в ньому то починає посміхатися, а потім лізе цілуватися 😆😆😆

👨‍👩‍👧Прикорм. З новинок: броколі, жовток, домашній сир, пармезан, твердий сир, круасан, листя салату, груша, квасоля, свинина, булгур. Бублик. Якщо я щось їм або п’ю то обов’язково Мелася теж має скуштувати. А як не даю то таким поглядом нагороджую, наче я припухла мальохо.

 

Зазвичай пишу висновок в кінці. Але зараз чомусь складно. Час летить. Дєтка росте. З кожним днем погляд стає розумнішим, допитливішим. З вус вилітають перші слова. Любить балуватись та імітувати. Люблю її, що тут ще сказати.

Facebook Comments
Posted by | View Post | View Group